Rhinoceros Kitap ve Eğitim Sİtesi

Eğitim

Rhinoceros Eğitimi

Rhinoceros programı geniş bir kullanım alanına sahip NURBS yüzey modelleme aracıdır. Özellikle Endüstri Ürünleri Tasarımı, Gemi Tasarımı, Takı Tasarımı, Ayakkabı Tasarımı, Prototip uygulamaları gibi alanlarda öne çıkmaktadır. NURBS altyapısı organik ve kaliteli yüzeylerin inşası mümkündür. İnşa edilen yüzeylerin foto-gerçekçi sunumu, animasyonu ve teknik çizim sunumu hazırlanabilir. Başka bir programdan alınan mesh yüzeyler Rhino içerisinde kullanılabilir.  Rhino ile oluşturduğunuz yüzeyleri analiz edebilirsiniz, dönüştürebilirsiniz.Kısaca Rhino 3d bir modelleme programından beklenen bir çok ihtiyaca cevap veren, öğrenmesi kolay, kullanması zevkli bir programdır. Özellikle mesleklere göre özelleşmiş eklentileri ile oldukça uzman kullanımlara sahip olabilir.

Rhinoceros Temel Eğitim

Rhino Akademi, Rhino eğitimlerini genel, uzman, özel ve kurumsal olarak vermektedir. Rhinoceros 4 genel eğitimi, Rhino ile modelleme, NURBS modellemenin mantığı ve program içerisinde bulunan bütün araçların genel anlatımını içeren bir eğitim programıdır.

Rhinoceros temel eğitimlerinde anlatım Rhinoceros 4 ile Modelleme kitabından işlenecektir. Rhinoceros temel eğitimi 40 saattir. Bu eğitim alternatifinde gruplar minimum 10 kişiden oluşmaktadır. Kişisel başvurularda grubun tamamlanması beklenir.

Rhinoceros Özel Eğitim

Rhinoceros özel eğitimler tamamen kişinin isteklerine uygun olarak (saat, zaman, yer gibi ) müfredatın belirlendiği grubun hızına göre ilerlemek zorunda kalınmadığı eğitimlerdir. Bu eğitim tek başına alınabileceği gibi en fazla 3 kişilik gruplar da oluşturulabilir. Bu eğitimden amaç kişilerin az zamanda çok yol alabilmesini sağlamak, ihtiyaçlarına yönelik özel bilgi donanımını sağlamak olarak özetlenebilir.

Rhinoceros Kurumsal Eğitim

Rhinoceros kurumsal eğitimi Rhino 3d kullanan ya da kullanmayı düşünen kurumların  elemanlarına mesleki Rhino 3d çözümleri sunar. Ders kurumun kendisinde verilebileceği gibi Rhino Akademi’nin tespit edebileceği mekanlarda da verilebilir.

Rhinoceros Uzman Eğitim

Rhinoceros temel kullanımları ile beraber çeşitli uzmanlıklara göre farklı şekilde kullanılabilecek modelleme tekniklerine olanak sağlar. Ayrıca Rhino’nun çeşitli uzmanlıklar için tasarladığı bir çok eklenti bulunmaktadır. Uzman eğitimlerde grupların en azından belli bir seviyede Rhino programına aşina olduğu düşünülerek Rhino temel kısmı hızlı bir şekilde geçildikten sonra Rhino içinde uzmanlığa yönelik modelleme tekniklerinin anlatımı ve uygulamalarının ardından varsa eklentilerin anlatımına geçilir.  Uzman eğitimler Rhino’nun bir araç olarak meslek içinde nasıl kullanılabileceğine dair kullanıcılarda bir sezgi oluşturmayı amaçlar.

Rhinoceros uzman eğitim süresi 48 saattir. Rhinoceros 4 ile Modelleme kitabından hızlı başlangıç yapıldıktan sonra uzmanlığa yönelik ek dökümanlar kullanılmaktadır. Bu başlığın 7 alt grubu bulunmaktadır:

-Sunum ve Animasyon (Rhino Vray ve Bongo eklentileri kullanılacaktır.)

-Gemi ve Yat Tasarımı

-Takı Tasarımı

-Mimarlık

-İç Mimarlık

-Ürün Tasarımı

-Mobilya

1 Yorum

  1. 16 Aralık 2011    

    ben rhino eğitimi almak istiyorum acaba ücreti nedir….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kategoriler