Mimari tasarım ve inşa süreçlerinde parametrik yaklaşımın kullanımı çok eski olmakla beraber bunların bilgisayar destekli kullanımı son yıllarda gelişmiştir. Doğadan yaratım sürecine dair örnekler almak ve bunları zamana bağlı çeşitli aralıklarda takvimlemek bütün insani yapmalarda önemli rol oynamıştır.

Bu yaklaşımlar dünyada Christopher Alexander, Zaha Hadid, Frank Gehry ve benzeri önemli isimler tarafından kullanılması ile yerleşiklik kazanmış ve yurt dışında hemen hemen her okulda eğitim müfredatlarına dahil olmuştur. Ülkemizde de bu konuda bir gereksinim doğmuş ve Rhino Akademi olarak Türkiye’de ilk defa bu yaklaşımın eğitim müfredatı hazırlanmış ve hizmete açılmıştır.

NASIL?

Bu eğitim 36 saatlik bir süreyi kapsamaktadır. Eğitimler haftasonu yapılmakta olup cumartesi ve pazar günleri altı saat olarak işlenmektedir. 


KİMLER İÇİN?

Mimarlar, Endüstri Ürünleri Tasarımcıları, İç Mimarlar, Heykeltraşlar vb. sanatçılar ve Amatör ya da Parametrik yaklaşım ile ilgilenen herkes bu eğitime katılabilir.
Eğitim sonucunda katılımcılar tasarımlarını bir hayal olmaktan çıkarıp “dosyadan fabrikaya” gerçekçi ve dönüştürülebilir bir şekilde ortaya koyabileceklerdir.

Grasshopper’i öğrenmek için Rhinoceros bilmek tam bir bağlayıcı ön koşul değilse de daha önceki eğitim deneyimlerimizden Rhinoceros bilgisi olmadan Grasshopper öğreniminin çok kolay olmadığı gözlemlenmiştir.


Çalışma Örnekleri

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder

2016 © rhinoakademi.com. Tüm haklarımız saklıdır.